نرم افزار مدیریت مطب رز

‎⁨نرم-افزار-مدیریت-مطب-رز-شاخص⁩
در سال ۱۳۹۷ در شرکت تحلیل گران داده ویرا لوتوس تصمیم به طراحی و توسعه‌ی نرم افزار مدیریت مطب رز گرفتیم. نرم افزاری که به طور اختصاصی برای مدیریت مطب‌ها و پرکتیس‌های خصوصی طراحی شده و معتقد هستیم که می‌تواند کمک شایانی به افزایش بازدهی امورات مطب و همچنین توسعه‌ی پرکتیس‌های پزشکی بکند.

طراحی و ساخت نرم افزار مطب مدیریت رز با یک ایده شروع شد: ارائه‌ی یک راهکار نرم افزاری مناسب برای مطب‌ها. ایده‌ی ما برای مکانیزاسیون مطب‌ها به مرور رشد کرد و بزرگ‌تر شد. امروز «نرم افزار مدیریت مطب رز» به «پلتفرم مدیریت پرکتیس رز» تبدیل شده و راهکاری جامع، هوشمند و یکپارچه برای توسعه‌ی پرکتیس‌های پزشکی به حساب می‌آید.

در این مقاله می‌خواهیم پلتفرم رز را به شما معرفی کنیم. در ادامه به سوالات زیر پاسخ داده‌ایم:

 • چرا پلتفرم رز را طراحی کردیم؟
 • چرا راهکار نرم افزاری ما «پلتفرم» لقب گرفته است؟
 • اجزای اصلی پلتفرم رز چه هستند؟
 • چه نیازهایی در پلتفرم رز دیده شده و برطرف می‌شوند؟
 • نرم افزار مدیریت مطب رز چه برتری نسبت به رقبا دارد؟
 • چرا راهکارهای مارکتینگ پزشکی را به پلتفرم رز اضافه کردیم؟

چرا تصمیم به ساخت نرم افزار مدیریت مطب رز گرفتیم؟

نرم افزار مدیریت مطب رز

در حالی که فناوری‌های نرم افزاری با سرعت زیادی پیشرفت می‌کنند، کاربردی‌تر، چشم‌نوازتر و قوی‌تر می‌شوند، خلاء نبود یک راهکار نرم افزاری را برای پرکتیس‌های خصوصی به ویژه مطب‌ها و کلینیک‌های کوچک در ایران احساس کردیم.

در ابتدا کار دیدیم که نرم افزار مدیریت مطب درخوری در بازار وجود ندارد. هر کدام از این نرم افزارها مشکلاتی داشتند. نرم افزارهای کلینیکی و بیمارستانی نیاز به راه اندازی سرور داشتند، نرم افزارهای مبتنی بر اینترنت نمی‌توانستند «جریان کاری یا work flow» مطب را بهبود ببخشند و تسریع کنند، نرم افزارهای دسکتاپ و آفلاین فاقد ابزارهای آنلاین بودند. با سابقه‌ای که در کار مکانیزاسیون کارخانه‌های بزرگ و توسعه‌ی نرم افزارهای پزشکی داشتیم، تصمیم به تولید نرم افزار مدیریت مطب رز گرفتیم.

چرا راهکار نرم افزاری ما پلتفرم لقب گرفته است؟

به مرور متوجه شدیم که تنها یک نرم افزار مدیریت مطب نمی‌تواند نیازهای جامعه‌ی درمانی را برطرف کند. به طور مثال پزشکان خدمات نوبت‌دهی آنلاین را از یک شرکت دریافت می‌کنند، نرم افزار مدیریت مطب خود را از شرکت دیگری می‌خرند و مجبور هستند خدمات دیجیتال مارکتینگ خود را به شرکت‌های دیگری بسپارند.

نهایتا تصمیم گرفتیم یک پلتفرم ماژولار بزرگ تولید کنیم که قابلیت توسعه و شخصی سازی داشته باشد. پلتفرمی که بتواند تمام نیازهای دیجیتالی و فناوری اطالاعات (IT) پزشکان را در قالب یک راهکار نرم افزاری ببیند و برطرف کند.

ایده‌ی نهایی ما Rose MD نام گرفت؛ یک پلتفرم جامع، هوشمند و یکپارچه برای مدیریت پرکتیس‌های پزشکی

اجزای اصلی پلتفرم رز چه هستند؟

اجزای پلتفرم رز در یک نگاه
اجزای پلتفرم رز در یک نگاه

پلتفرم ماژولار رز یک راهکار نرم افزاری چند وجهی است و اجزای مختلفی دارد:

 • نرم افزار مدیریت مطب رز: یک نرم افزار دسکتاپ که روی سیستم‌های منشی و پزشک نصب می‌شود و در مدیریت پرکتیس روزمره به شما کمک می‌کند.
 • پنل پزشک: یک پنل آنلاین و مبتنی بر اینترنت که برای مدیریت ابزارهای آنلاین پلتفرم رز ساخته شده است. به طور مثال در پنل پزشک می‌توانید مطب‌ها، شیفت‌ها و ساعات حضورتان را تعریف کنید.
 • سایت شخصی پزشک: وبسایتی است که به طور اختصاصی برای پزشک طراحی و از طریق پنل پزشک مدیریت می‌شود. سایت شخصی پزشک دارای قابلیت‌هایی همچون نوبت‌دهی آنلاین، مشاوره آنلاین، انتشار مقالات، ایجاد گالری تصاویر و … است.
 • سایت بابیمار (در دست‌ طراحی): بانک اطلاعاتی پزشکان که توسط شرکت ویرا لوتوس طراحی شده است. در این سایت پزشکان عضو مجموعه‌ی پلتفرم رز پروفایلی خواهند داشت که می‌توانند از طریق آن خدمات نوبت‌دهی آنلاین و مشاوره آنلاین را در اختیار مراجعین خود قرار دهند، مقالات خود را منتشر کرده و خدمات و نمونه کارهای خود را به بیماران معرفی کنند.

چه نیازهایی در پلتفرم رز دیده شده و برطرف می‌شوند؟

نیازهایی که پلتفرم رز برطرف می‌شوند

از اهداف ما برای طراحی و ساخت پلتفرم رز مهم‌تر این است که راهکار نرم افزاری ما چه نیازهایی را برطرف می‌کند. در ادامه به موارد اصلی اشاره کرده‌ایم:

 • مکانیزاسیون امورات روزمره مطب در قالب نرم افزار مطب رز با ابزارهایی مانند پرونده سلامت الکترونیک، حسابداری پیشرفته، ثبت نوبت‌ها، آرشیو فایل و …
 • ابزارهای اختصاصی برای پرکتیس‌ها در قالب ماژول‌هایی که روی نرم افزار مدیریت مطب رز نصب می‌شوند. به طور مثال ماژول کیس مطالعاتی که به کمک آن می‌توانید ایده‌های پژوهشی و آموزشی خود را در زمان ویزیت بیمار به سرعت ثبت کنید.
 • ابزارهای آنلاین مانند نوبت‌دهی آنلاین و مشاوره آنلاین در قالب سایت شخصی پزشک و سایت بابیمار (بانک اطلاعاتی پزشکان شرکت ویرا لوتوس) ارائه می‌شوند. این ابزارها می‌توانند پرکتیس شما را بهینه‌سازی کنند و رضایت بیماران را افزایش دهند.
 • خدمات دیجیتال مارکتینگ در قالب تولید محتوای وبسایت و اینستاگرام ارائه می‌شود. محتوا مهم‌ترین رکن دیجیتال مارکتینگ است و تیم تخصصی محتوای پلتفرم رز با توجه به تخصص و زمینه‌ی فعالیت‌ شما، بهترین محتوا را برای شما تولید می‌کند.
 • چاپ رپورتاژ و معرفی پزشکان در مجله اینترنتی سلامت مگ باعث افزایش مراجعین و شناخته شدن پرکتیس شما می‌شود.

نرم افزار مدیریت مطب رز چه برتری نسبت به رقبا دارد؟

برتری پلتفرم رز نسبت به رقبا

مهم‌ترین برتری پلتفرم رز نسبت به رقبا، تیم خوبی است که در پشت آن قرار دارد. سیاست ما در جهت ایجاد یک رابطه‌ی بلند مدت با مشتریانمان است و استفاده از پلتفرم رز را سرآغاز یک رابطه‌ی دوستانه می‌دانیم. رابطه‌ای در مسیر توسعه‌ی پرکتیس شما و ارتقای کسب و کار ما. معتقدیم هرچه بیشتر رشد کنیم و بزرگ‌تر شویم، می‌توانیم خدمات ارزنده‌تری به جامعه‌ی درمان و سلامت کشور ارائه کنیم.

ما فقط یک نرم افزار نساخته ایم؛ ما پلتفرم بزرگی طراحی کرده‌ایم تا به مانند دوستی جدا نشدنی در کنار جامعه پزشکی کشور باشیم!

دیگر برتری پلتفرم رز همان «پلتفرم» بودنش است. یعنی «سکویی» است برای میزبانی از امکانات و ابزارهای نرم‌افزاری بیشماری که در تخصص‌ها و پرکتیس‌های مختلف پزشکی به آن‌ها نیاز هست یا نیاز خواهد بود. پلتفرم رز سکوی میزبانی از نرم‌افزار و سکوی پرتاب پرکتیس شما به دنیای طبابت هوشمند و الکترونیک است.

اما شاید مهم‌ترین برتری پلتفرم رز برای کاربرانش، «یکپارچه» بودنش باشد. تمام اجزا در پلتفرم رز به هم متصل هستند تا تمامی راهکارهای نرم افزاری در یک جا به شما ارائه شود. نرم افزار مدیریت مطب رز ، نوبت دهی آنلاین، مشاوره آنلاین، سایت شخصی، تولید محتوا و … همه در قالب یک راهکار دیجیتالی جامع و یکپارچه به شما ارائه می‌شود.

در آخر باید اشاره کنیم که پرداخت هزینه‌های پلتفرم رز به صورت سالانه صورت می‌گیرد. این شیوه‌ی پرداخت مطابق با استانداردهای جهانی است. شاید در نگاه اول برای شما جدید باشد ولی باید بدانید که با انتخاب «شیوه‌ی پرداخت اشتراکی» در واقع خودمان را متعهد می‌کنیم که بهترین خدمات را به شما ارائه کنیم تا همواره از ما راضی باشید و به همکاری با ما ادامه دهید. همچنین پشتیبانی ما تا زمانی که اشتراک شما فعال باشد رایگان است و به صورت کاملاً رایگان آپدیت‌ها و به‌روزرسانی‌های نرم افزاری ما را دریافت می‌کنید.

چرا راهکارهای مارکتینگ پزشکی را به پلتفرم رز اضافه کردیم؟

همزمان با شروع ساخت نرم افزار مدیریت مطب رز، اقدام به نیازسنجی مشتریانمان کردیم. اعضای تیم پشتیبانی ما با مطب پزشکان تماس می‌گرفتند و جویای نیازها می‌شدند. متوجه شدیم که دیجیتال مارکتینگ یکی از اصلی‌ترین مواردی است که پزشکان در حال حاضر به آن نیاز دارند. چرا که بیماران دیگر به مانند گذشته برای یافتن و انتخاب پزشک به توصیه‌ی دوستان و آشنایان اکتفا نمی‌کنند.

مطالعات انجام شده نشان می‌دهد که حدود ۵۵٪ از پرکتیس‌های خصوصی در جهان وبسایت دارند و ۷۶٪ از بیماران برای بررسی و انتخاب پزشک، به وبسایت او سر می‌زنند. شاید این آمارها در کشور ما پایین‌تر باشند؛ ولی واقعیت این است که جامعه‌ی بیماران و درمان‌جویان ایران با شتاب زیاد به سمت این اعداد در حرکت است.

درصد درمانجویانی که پیش از مراجعه به متخصصان در اینترنت جستوجو می‌کنند

پس برندسازی پزشکان در فضای مجازی اهمیت زیادی دارد. در وهله‌ی اول برای این که به حضور خود در فضای مجازی رسمیت ببخشید، می‌بایست وبسایت استانداردی داشته باشید. این وبسایت باید حاوی مقالات مفید در حوزه‌ی تخصصی شما، خدمات ارائه شده، نمونه کارها، اطلاعات تماس و موارد این چنینی باشد. در مرحله‌ی بعد باید در شبکه‌های اجتماعی حضوری موثر داشته باشید. یک پیج اینستاگرام حرفه‌ای و چشم‌نواز می‌تواند در جذب مراجعین بسیار موثر باشد.

ما خیلی زود متوجه شدیم که حضور در فضای مجازی برای پزشکان دشوار است. از طرفی آن‌ها فرصت تولید محتوا و فعالیت در فضای مجازی را ندارند. از طرف دیگر ارائه دهندگان خدمات دیجیتال مارکتینگ تخصصی در مورد دیجیتال مارکتینگ سلامت و درمان ندارند، هزینه‌های بالایی از پزشکان دریافت می‌کنند و بسیاری از پزشکان از همکاری با این شرکت‌ها ناراضی هستند. پس بر آن شدیم تا راهکار مناسب و استانداردی در حوزه‌ی دیجیتال مارکتینگ به پزشکان ارائه دهیم.

در پلن‌های فوق تخصصی و VIP پلتفرم رز خدمات دیجیتال مارکتینگ زیر به پزشکان ارائه می‌شود:

 • طراحی سایت شخصی استاندارد
 • تولید محتوای سایت به شکل مقالات آموزشی
 • لینک سازی داخلی برای بالا رفتن سایت پزشک در نتایج گوگل
 • انتشار رپورتاژ خبری در سایت سلامت مگ برای افزایش بازدید سایت پزشک
 • تولید قالب مناسب برای پست‌های اینستاگرام
 • تولید محتوای اینستاگرام در قالب پست و استوری
 • آموزش راهکارهای ارتقای پیج اینستاگرام به منشی
 • مشاوره رایگان دیجیتال مارکتینگ

آشنایی بیشتر با پلتفرم رز

اطلاعات بیشتر در مورد پلتفرم رز در سایت Rosemd.ir قرار داده شده است. برای شروع می‌توانید از صفحه‌ی «پلتفرم رز» شروع کنید و برای آشنایی با ویژگی‌ها و قابلیت‌های پلتفرم سری به آلبوم ویژگی‌ها بزنید. همچنین ما را در اینستاگرام دنبال کنید تا از آخرین اخبار و مقالات، تخفیف‌ها و جشنواره‌ها سایت مطلع شوید.

0 Shares:
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید این مقالات برایتان جالب باشد
نرم افزار مدیریت مطب چیست
بیشتر بخوانید

نرم افزار مدیریت مطب چیست؟

پزشکانی که پرکتیس خصوصی خود را دارند، مدیر و رهبر کسب و کار خود هستند. اگر می‌خواهید بازدهی و سوددهی پرکتیس خود را ارتقا دهید و «جریان کار یا work flow» پرکتیس خود را بهینه سازی کنید، نرم افزار مدیریت پرکتیس و مدیریت مطب به کمک شما خواهد آمد.
بیشتر بخوانید

مزایای نرم افزار مدیریت مطب

نرم افزارهای مدیریت مطب مزایای بسیاری برای پرکتیس‌های پزشکی دارند. این نرم افزارها می‌توانند به سه ضلع اصلی پرکتیس‌های پزشکی یعنی بیماران، منشی و پزشک کمک کنند. چگونه؟ در این مقاله شرح داده‌ایم.
نوبت-دهی-آنلاین-برای-پزشکان
بیشتر بخوانید

نوبت دهی آنلاین برای پزشکان

اگر پرکتیس شما هنوز به سامانه نوبت دهی آنلاین مجهز نیست، دیگر وقت آن رسیده که این ابزار حیاتی را به وبسایت و پروفایل‌های آنلاین خود اضافه کنید. بیش از ۸۰ درصد بیماران می‌گویند که ترجیح می‌دهند نوبت خود را به انتخاب خود و به صورت آنلاین رزرو کنند. در این مقاله بررسی کرده‌ایم.